Obsah

Živé šachy

Typ: ostatní
Žáci naší školy hráli živé šachové figury

 

Žáci naší školy hráli živé šachové figury

V sobotu 11.5. se na brumovském hradě slavnostně otevírala návštěvní sezóna a naši žáci zde hráli plno rolí.  Hlavně pak 32 živých šachových figurek ve finále turnaje Hradní věž. Možnost tahat těmito figurami si vybojovali v dopoledním šachovém turnaji dva nejlepší hráči. Z téměř sedmdesáti mladých šachistů se do finále dostali Jakub Mařák ze Zlína a Patrik Orgoň  z Trenčína. Také šest šachistů z Brumova-Bylnice se zúčastnilo turnaje, v mladší kategorii to byli naši žáci: Vilém Holba, Vít Janáček, Lukáš Kroupa a Matouš Struhař. Ve starší kategorii byli naši bývalí žáci: Josef Holba a David Kroupa. Nejlépe z nich si vedl Josef Holba, když uhrál 4 body. Na finále však bylo nutno získat minimálně 5,5 bodu. Letošní finále bylo hodně dlouhé, figury musely odchodit 82 tahů. Zejména bílí koníci si hodně zaskákali, oblíbené figury bílého. Také někteří pěšáci pochodovali úplně přes celou šachovnici až do proměny v dámu. Naopak pěšec na poli g2 si musel více jak hodinu odstát aniž by se v partii posunul. Nakonec jej sebrala černá věž. Závěr celé partie byl vcelku neobvyklý, bílá dáma se snažila zastavit postup dvou volných pěšců. Už se zdálo, že se to podaří a bílý vyhraje, jenže bílý chybuje a černý taky nasazuje dámu. Po jejich výměnách zůstává pouze král proti králi. Remíza, ale černý se může radovat, na zisk poháru mu stačí.

 

živé šachy


Vytvořeno: 15. 5. 2019
Poslední aktualizace: 16. 5. 2019 12:16
Autor: Jiří Častulík